אין גול העומד בפני הרצון

עברו כבר קרוב ליומיים מאז האירוע. חוסר הוודאות ותחושת האימה מקשים על הנשימה ועל בהירות המחשבה. הרי להיחטף על ידי עבריינים למטרת כופר לא תמיד מסתיים בצורה חיובית. הוא חשב לעצמו: "רק רציתי לחזור הביתה מהמסיבה, איך יכול להיות שדבר כזה קרה לי?". רוב בני האדם היו נכנסים למרה שחורה ויאבדו תקווה. ייתכן שאפילו ינסו לפגוע בעצמם. אבל לא אלן פולידו. הוא ינצל חוסר תשומת לב של אחד מחוטפיו, יזנק עליו ויחטוף את נשקו והטלפון שלו תוך סיכון לפגיעה בחייו שלו עצמו, ויתחמק החוצה מהחלון. כן, גם במחיר של פציעה ביד.

אם יש משהו שניתן לומר על אלן פולידו, זה שהוא לא נכנע. הוא יעשה את כל שביכולתו על מנת להשיג את המטרות שלו. אפשר לומר עליו שהוא "סיפור השראה מהלך". הבריחה הנועזת של פולידו מחוטפיו היא רק דוגמא נוספת ויוצאת מהכלל למנטליות יוצאת הדופן של החלוץ המקסיקני. בכלל, פולידו חווה על בשרו טלטלות וקשיים ובדר"כ הוא התגבר על כולם.

פולידו עם תחבושת על ידו לאחר ששוחרר/שיחרר את עצמו מחוטפיו.

פולידו עם תחבושת על ידו לאחר ששוחרר/שיחרר את עצמו מחוטפיו.

סיפור החטיפה מוכר לכולם ופורסם בכל כלי התקשורת, אבל סיפורו של אלן פולידו היה מלא אתגרים החל מההתחלה. פולידו הצטרף בגיל 12 לאקדמיית הכדורגל של טיגרס וכבר אז החלו החיים לחשל את פולידו. בגילו הצעיר היה צריך פולידו להתרגל לחיות רחוק מהמשפחה מכיוון שבטיגרס לא רוצו לממן להוריו מקום מגורים ליד הפנימייה. למרות המרחק, אלן הצעיר הצטיין במדי הקבוצות הצעירות של המועדון ובשנת 2009, בהיותו סה"כ בן 18 פולידו כבר ביצע את הופעת הבכורה בטיגרס. לא עבר הרבה זמן ופולידו הפך להיות שחקן הרכב קבוע בטיגרס וזימון לנבחרת מקסיקו הצעירה התקבל כמובן בהתאם. מקום שלישי במונדיאליטו בשנת 2011 וזכיה עם מקסיקו בטורניר טולון היוקרתי לנבחרות שנה לאחר מכן, פתחו את עיני הסקאוטים האירופאיים שהכניסו את שמו לפנקס. גישושים מכמה קבוצות אירופאיות באותו קיץ לא הולידו שום דבר קונקרטי, אבל זרעו במוחו של פולידו את המטרה: במוקדם או מאוחר הוא יעבור לשחק באירופה.

 

פולידו המשיך להציג יכולת טובה במדי טיגרס ובינואר 2014 הבקיע שלושער מול דרום קוריאה בהופעת הבכורה שלו במדי הנבחרת. פולידו הצטיין באותה עונה וזכה להיכלל לסגל הנבחרת למונדיאל 2014 בברזיל, למרות שבסופו של דבר לא שותף אפילו דקה אחת במהלך הטורניר. פולידו יצא מאוכזב, אבל גם הוא מבין שכאשר ישנם על העמדה שלך שחקנים כגון צ'יצ'אריטו, אוריבה פראלטה וראול חימנז, הסיכוי לראות דקות אינו גבוה. אבל אז קרה דבר לא מתוכנן: פולידו סירב לחזור לאימוני טיגרס והודיע למועדון שאינו חוזר לשורותיו ושהחוזה שלו פג איתם. הטענה של פולידו הייתה שהחוזה פג, ואילו בטיגרס הציגו חוזה חדש עם תוקף עד שנת 2016, שנחתם לכאורה בין השחקן לטיגרס לפני המונדיאל. פולידו טען שבטיגרס זייפו את החתימה שלו ופנה לבוררות. עכשיו חשוב להבין: ההתנהלות במשרד ממשלתי ממוצע במדינת ישראל היא אות ומפות לעומת ההתנהלות של מוסד הבוררות של פיפ"א.

פולידו הבין שאין לו ברירה ויצא לשנת הפסקה. אבל לא זה מה שיטריד את פולידו. בזמן הזה פולידו המשיך להתאמן לבדו וארגן לעצמו משחקי אימון עם שחקנים חובבים. כאשר יש לו בראש רק מטרה אחת: הוא ייצא לשחק באירופה ואיו מישהו שיוכל לעצור מבעדו לעשות זאת. ואכן ההזדמנות שלו הגיעה:  בפרואר 2015 פיפ"א אישרה לפולידו לשחק באופן זמני, עד אשר תוכרע הבוררות ולבדיאקוס הקטנה מהליגה היוונית קפצה על המציאה להביא שחקן ברמה שלו. פולידו שיחק במדי הקבוצה בסה"כ 6 משחקים, אך זה הספיק בשביל האימפריה היוונית אולימפיאקוס להחתים אותו בסוף אותה עונה. אך הצרות לא הפסיקו לרדוף את פולידו. חודש לאחר החתימה באולימפיאקוס, פיפ"א נתנה את הכרעת הדין בתיק הבוררות. ההכרעה הייתה לטובת טיגרס וכנגד השחקן. נוצר קונפליקט לא פשוט, כאשר אוליפיאקוס טענה (ובצדק) שהיא החתימה את פולידו ללא הגבלות מסויימות, ופיפ"א בעצם מתערבת בחוקי ההעסקה של יוון. איומיים מרומזים וישירים של אולימפיאקוס בתביעה חסרת תקדים כנגד פיפ"א עשו את שלהם, ופשרה יצירתית במיוחד שתזכה את טיגרס "בדמי השבחה" מכל מכירה עתידית של השחקן נתנו לפולידו סוף סוף את האפשרות לשחק במדי הקבוצה שלושה חודשים לאחר פתיחת העונה. לפולידו לקח זמן להיכנס לעניינים, אבל בחלק השני של העונה הוא הצטיין.

פולידו חוגג במדי אולימפיאקוס.

פולידו חוגג במדי אולימפיאקוס.

ואז הגיעה הפועל באר-שבע. האלופה הישראלית החלה במסע המשחקים האירופאי המופלא שלה והדיחה את אולימפיאקוס מליגת האלופות. הבעלים השתגע והחליט לקצץ בתקציב הקבוצה. פולידו היה אחד הקורבנות הראשונים. אבל למי שמגדיר לעצמו מטרות ומוכן לעבוד קשה, אז הדברים מסתדרים לו. מטיאס אלמיידה, מאמנה הארגנטינאי של צ'יבאס גואדלחרה, חיפש חלוץ מטרה שיוכל להיכנס לנעליו הענקיות של עומאר בראבו, החלוץ המיתולוגי ומלך השערים של המועדון הלאומי של מקסיקו. אלן פולידו התאים לו כמו כפפה ליד. פולידו הצטרף וישר הטביע את חותמו: 12 שערים ו 6 בישולים ב 27 משחקים הובילו את צ'יבאס לזכייה בגביע המקסיקני ובנוסף מקום בפלייאוף.

להבדיל ממטיאס אלוסטיצה ואטלס גואדלחרה, צ'יבאס היא אחד משני המועדונים הגדולים במקסיקו (המועדון השני זה קלוב אמריקה). למועדון יש מדיניות שהוא משתף אך ורק שחקנים מקסיקנים ומתגאה בטיפוח שחקנים צעירים באקדמיה. בתור מועדון ענק (רק לשם הפרופורציות: לצ'יבאס יש יותר אוהדים מאשר מספר הארגנטינאים הקיימים בעולם כולו!), שם מצהירים תמיד שרוצים לקחת אליפות. בפועל, המועדון לא לקח אליפות מאז 2009, בעוד היריבה הגדולה אמריקה חגגה כמה וכמה זכיות הן באליפות המקומית והן במסגרת ליגת האלופות של הקונקאקף. האוהדים של "העיזים" כבר איבדו את האמונה ובדיחות על הכשלונות של המועדון הפכו לדבר שבשגרה.

אבל השנה יש ריח אחר באוויר. לאחר שנתיים במועדון, מטיאס אלמיידה סוף סוף הצליח להנחיל את הדרך שלו במועדון, והיכולת של הקבוצה הייתה טובה לאורך כל העונה. לאלן פולידו יש קרדיט גדול בעונה הטובה שצ'יבאס עוברת. גם במשחקים קשים ומאתגרים, אלן פולידו הצליח להתעלות ולעשות את המוטל עליו. לא מפתיע בכלל. הרי פולידו ניזון מאתגרים. האתגר הבא הבא של פולידו הוא בעצם שני אתגרים שמשולבים אחד בשני: הראשון הוא זכייה באליפות עם צ'יבאס. השני הוא התקווה שזכייה באליפות תקפיץ אותו לסגל הבכיר של הנבחרת לקראת גביע הקונפדרציות שישוחק ברוסיה בקיץ, כאשר המטרה האמיתית היא להשתלב בסגל למונדיאל 2018. והפעם לא בתור נער פוסטר.

פולידו. נותן השראה לצ'יבאס. זה יספיק לאליפות?

פולידו. נותן השראה לצ'יבאס. זה יספיק לאליפות?

 

"אין דבר העומד בפני הרצון". ישנם שיטענו שמדובר בקלישאה ותו לו. אבל אם תשאלו את אלן פולידו, הוא יוכיח לכם שמדובר במציאות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *