אפרטורה 2016 – המדריך!

אז לאחר קיץ מאכזב יחסית לנבחרת מקסיקו (נקווה שבאולימפיאדה הצעירים יצליחו קצת יותר), הליגה המקסיקנית חוזרת לפעילות בסופ"ש הקרוב, עם הרבה חידושים, הן על המגרש, והן מחוצה לו.

מחוץ למגרש, חזינו הקיץ בהתפרקות הדואופול של ערוצי הטלוויזיה שמשדרים את הליגה. TELEVISA ו TV AZTECA איבדו מכוחן ולא פחות מחמישה רשתות טלוויזיה שונות ישדרו את משחקיהן של קבוצות הליגה, וזה בנוסף לערוץ האינטרנט העצמאי של צ'יבאס, עליו כתבתי כאן. דרך אגב, לטובת הצופה הישראלי שאינו מעוניין לקום מוקדם מאוד בשבת בבוקר או באמצע הלילה בין שבת לראשון, טולוקה ופומאס משחקות את משחקי הבית שלהן בראשון בצהריי היום (במקסיקו) כך שניתן לצפות במשחקיהן בימי ראשון בשעה 20:00 בערב לפי שעון ישראל.

שינוי נוסף שקרה מחוץ למגרשים אך ישפיע באופן ישיר על המתחולל במגרשים עצמם, הוא חוק ה 10/8 (השנוי במחלוקת) החדש. כתבתי עליו בעבר גם כן, אבל הנה הסבר קצר: לכל קבוצה מותר לשחק עם 10 זרים או מתאזרחים (לכל היותר), כאשר בכל רגע נתון חייב להיות לפחות שחקן מקסיקני אחד בהרכב הקבוצה. ישנן קבוצות שניצלו את החוק עד תומו (קלוב אמריקה לדוגמא) וישנן קבוצות שהחליטו לא לפגוע בדקות המשחק של השחקן המקסיקני ולא לנצל את החוק החדש.

ודבר אחרון לפני שנתחיל, כדאי לקחת בחשבון שחלק מקבוצות הליגה ייאלצו לשחק עם סגל חסר במהלך חודש אוגוסט עקב השתתפות הנבחרת האולימפית בריו. בתקווה שהם ייעדרו מהליגה למשך כמעט כל החודש.

Órale (סלנג מקסיקני. תרגום: יאללה), נתחיל:

אמריקה:

שווי הסגל: 41 מיליון יורו.

"הנשרים" של מקסיקו סיטי חוגגים 100 שנה להיווסדם ו-50 שנה לאיצטדיון הביתי שלהם, אסטדיו אצטקה. לכבוד המאורע, באמריקה הכריזו שהם הולכים על כל התארים האפשריים והביאו רכש שאמור לעזור להם לנסות להיאבק על כל התארים. הם גם יציגו סט מדים מיוחד בצבע בורדו, לציין את משחק חנוכת האצטקה, בו טורינו האיטלקית (ולכן הבורדו) שיחקה מול אמריקה. את הקבוצה מאמן איגנסיו "נאצ'ו" אמבריז, שלמרות שלא הצליח לזכות עדיין באליפות, הוביל את הקבוצה לזכייה באליפות הקונקאקף שנה שנייה ברציפות.

השמות המובילים בסגל הם כמובן אוריבה "הרמוסו" פראלטה. החלוץ הווינר המצויין של הנבחרת, שיעדר מסגל מהקבוצה במהלך חודש אוגוסט עקב השתתפותו במשחקים האולימפיים, רובנס סאמבואזה הארגנטינאי המוכשר אך חם המזג, הקשר ההתקפי האקוואדורי מייקל ארויו, שהוא כנראה אחד מבועטי הבעיטות החופשיות הטובים בעולם, ודרווין קינטרו החלוץ הקולומביאני המצויין. מבחינת רכש, אמריקה הביאה את שחקן הכנף האקוואדורי רנאטו איבארה מויטסה ההולנדית, את המגן/בלם ברונו ואלדז הפארגוואי מאלופת ארגנטינה לאנוס, ואת החלוץ הארגנטינאי המצויין סילביו רומרו שהגיע מצ'יאפאס להחליף את דריו בנדטו שעזב לבוקה ג'וניורס.

קלוב אמריקה זה אחד המועדונים שמיצו עד הסוף את החוק החדש בנוגע לזרים, והשנה רק פראלטה, פאול אגילאר והשוערים מויסס מוניוז או הוגו גונזלס, אמורים לקבל דקות משחק משמעותיות. שאר המקסיקנים בסגל כנראה ייאלצו לנסות להרשים במשחקי הגביע או לקושש דקות משחק פה ושם.

תסריט אופטימי: זוכים בכל התארים ונאבקים להפתיע באליפות העולם למועדונים את ריאל מדריד.

תסריט פסימי: שחקני הרכש לא עומדים בלחץ, חסרונו של אוריבה מורגש יתר על המידה והקבוצה נכשלת בשלב מוקדם בפלייאוף.

מומלץ לשים לב: לאמריקה יש כל כך הרבה שחקנים מצויינים שקשה לבחור, אבל אני אלך עם סילביו רומרו, חלוץ הרכש. החלוץ הארגנטינאי שגדל באינסיטוטו דה קורדובה וכיכב במדי לאנוס, נכשל במדי ראן הצרפתית, אך בעונה שעברה הפציץ במדי צ'יאפאס והיה חלק חשוב מאוד מהצלחת הקבוצה הדרומית שנמצאת עמוק בצרות כלכליות. אם יצליח לסחוב לבד את ההתקפה של אמריקה בזמן שאוריבה פראלטה יהיה בברזיל, אמריקה תהיה במצב טוב מאוד.

סילביו רומרו. ישחזר את היכולת שהציג בצ'יאפאס?

סילביו רומרו. ישחזר את היכולת שהציג בצ'יאפאס?

אטלס גואדלחרה:

שווי הסגל: 22 מיליון יורו.

גם "הרוחינגרוס" (אדומים-שחורים) חוגגים 100 שנים להיווסדם, אך בניגוד לאמריקה, הציפיות של "השועלים" נמוכות הרבה יותר. את הקבוצה מאמן חוסה קרוז, שירד בשנה שעברה ליגה עם סינלואה, והמטרה שלו השנה היא להתרחק מאזור הסכנה. אם אפשר להשתחל לפלייאוף על הדרך, למה לא.

השמות המובילים בסגל הם כמובן הקפטן האגדי רפא מארקז שבגילו המופלג הרגליים כבר בקושי סוחבות, אבל המנהיגות והנסיון משחקים תפקיד חשוב. גם קנדידו רמירז שחקן הכנף הצעיר שהגיע ממונטריי וג'פרסון דוקה החלוץ הקולומביאני שהגיע בשנה שעברה והציג יכולת טובה בסה"כ. לייטון חימנז, הבלם הקלומביאני הגיע מטיחואנה בשביל לחזק את החלק ההגנתי הגרוע של אטלס בעונה שעברה, כמו גם חיינה באריירו. קולמביאני גם כן.  בשער עומד אוסקר אוסטרי, פעם שוער מבטיח מאוד ששיחק אפילו בנבחרת ארגנטינה, אבל לא גדל להיות השוער שציפו ממנו.

תסריט אופטימי: רפא מארקז נותן עונת שיא לפני הפרישה ומנהיג את החלק ההגנתי של אטלס לעונה טובה שמסתיימת בהגעה לפלייאוף והתרחקות ממאבקי הירידה.

תסריט פסימי: רפא נופל מהרגליים, לייטון חימנז לא משתלב, ושחקני הרכש לא מספקים את הסחורה. אטלס מתדרדרת למאבקי הירידה.

מומלץ לשים לב: קנדידו רמירז, שחקן הכנף המהיר והטכני הגיע בהשאלה ממונטריי. שחקן צעיר בן 22, שלמרות שבקושי שיחק במדי מונטריי בעונה שעברה, נקרא לסגל הנבחרת לקופה אמריקה (למרות שלא שיחק אפילו דקה במהלך הקופה אמריקה). מעניין אם יציג יכולת טובה באטלס וייתן הסבר לאמון שקיבל מחואן קרלוס אוסוריו, מאמן הנבחרת.

רפא חוגג מול אורוגוואי בקופה. יחגוג גם באטלס?

רפא חוגג מול אורוגוואי בקופה. יחגוג גם באטלס?

צ'יאפאס:

שווי הסגל: 28 מיליון יורו.

"היגוארים" מדרום מקסיקו נמצאים בצרות כלכליות כבר כמה שנים טובות. עיכובים במשכורות נהפכו לדבר שבשגרה (ולפעמים אפילו לא משלמים בכלל), ושחקנים מעדיפים לא להגיע בכלל למועדון. השנה אפילו היה דיון בבית המשפט האם לאשר להם לשחק במסגרת הליגה עקב עבירה על חוק הלנת שכר. בסופו של דבר ממשלת הפרובינציה נתנה הלוואה ללא ריבית למועדון ושחקנים קיבלו את המשכורות שלהם, מה שאפשר למועדון להירשם לליגה גם השנה. מעניין לראות שלמרות כל הצרות הכלכליות, צ'יאפאס הצליחה יחסית יפה בשנים האחרונות, ועלתה לפלייאוף כמה פעמים.

השמות המובילים בסגל הם של הקשר הצ'יליאני מטיאס וידאנגוסי שחזר למועדון לאחר עונת השאלה בפומאס, דייגו דה לה טורה, עושה המשחק הוותיק ושחקן נבחרת אורוגוואי אחידיו ארבאלו ריוס שהגיע בהעברה חופשית מטיגרס לאחר עונת השאלה במדי אטלס.

הרכש הכי מעניין של המועדון הוא המאמן הפראגוואי אוסקר קרדוסו שהגיע לאחר כמה עונות כמאמנה של טולוקה. מכיוון שהמועדון נמצא בצרות כלכליות, רק שחקנים חופשיים הגיעו למועדון בתור רכש, וחלק ניכר מהסגל של הקבוצה לעונה הבא הגיע בהשאלה מקבוצות אחרות. שחקנים כמו החלוץ הצעיר מרטין זוניגה חוזר למועדון בו הצליח להציג יכולת טובה לפני כשנתיים, אלונסו אסקובוזה שחקן הכנף הצעיר גם כן, הגיע מטיחואנה, כמו גם חביאר "צ'ולטה" אורוזקו, חלוץ הנבחרת לשעבר שהגיע כשחקן מושאל מסנטוס לגונה.

תסריט אופטימי: השחקנים מקבלים משכורת בזמן ומממשים את הפוטנציאל שלהם. צ'יאפאס מפתיעה שוב ומגיעה רחוק בפלייאוף.

תסריט פסימי: אין משכורות, מה שישפיע לרעה על השחקנים, וצ'יאפאס מסיימת את העונה עוד לפני שהחלה אותה.

מומלץ לשים לב: חביאר אורוזקו. החלוץ שגדל בקרוז אזול וזכה באליפות במדי סנטוס לגונה, חווה כמה פציעות לא נעימות וירצה לחזור לכושר שהביא אותו עד לסגל הנבחרת.

 

"צ'ולטה" אורוזקו. האם התאושש מהפציעה?

"צ'ולטה" אורוזקו. האם התאושש מהפציעה?

צ'יבאס גואדלחרה:

שווי הסגל: 39 מיליון יורו.

"הקבוצה הלאומית" תפסה כמעט את כל הכותרות במהלך הקיץ, במיוחד לאור המהלך שלהם בכל מה שנוגע להקמת ערוץ הטלוויזיה העצמאי שלהם, אבל לא רק. מדיניות המועדון של "העיזים" היא לשתף רק שחקנים מקסיקנים בסגל, ולכן ההחלטה בעניין הזרים השפיעה הכי קצת על המועדון. המטרה המוצהרת של המועדון היא אליפות בכל מחיר. צ'יבאס לא זכתה באליפות כבר קרוב לעשור, והאוהדים מקווים שהשנה המועדון יחזור לימיו הטובים. קל זה לא יהיה, אבל השנה, להבדיל מהעונות האחרונות, כשאיום הירידה כבר לא רלוונטי, השחקנים יכולים להתרכז במטרות ללא לחץ ולהמשיך את מגמת השיפור שהקבוצה מציגה בשנה וחצי האחרונות.

מאמן הקבוצה הוא מטיאס אלמיידה הארגנטינאי שעושה עבודה לא רעה סה"כ, ולמרות שהיה בסכנת פיטורים בתחילת העונה שעברה, הוא התגבר על המכשולים והעמיד קבוצה טובה שנעצרה רק בחצי גמר הפלייאוף. למרות שהקבוצה שיחררה את מלך השערים ההיסטורי שלה, עומאר בראבו הוותיק, לקבוצה יש כמה שחקנים מאוד מוכשרים. בראש ובראשונה אורבלין פינדה הצעיר בן ה 21. כנראה הכישרון הכי גדול של צ'יבאס ואחד הגדולים במקסיקו. כבר כתבתי על כך בעבר, אבל פינדה הדיח את לא אחר מאשר רונאלדיניו מהרכב קרטארו כאשר היה בן 19 בלבד. אלמיידה מעריך את פינדה ובונה סביבו את הקבוצה וההוכחה לכך הוא שהמאמן הארגנטינאי סירב לשחרר את פינדה למשחקים האולימפיים, בעוד שאר השחקנים של צ'יבאס שביקשו בהתאחדות, שוחררו ללא בעיה. לידו של פינדה בקישור משחק שחקן הנבחרת קרלוס "חוליט" פנייה, שאם רק היה שחקן יציב, היה כבר מזמן משחק באירופה. צ'יבאס זה אחד המועדונים שיושפעו בצורה הכי רצינית מהמשחקים האולימפיים עם לא פחות מארבעה שחקני הרכב שיטוסו לריו: מרקו בואנו, מייקל פרז, קרלוס סלסדו וקרלוס סיסנרוס. שחקנים צעירים כגון חביאר "צ'ופיס" לופז וקרלוס וויאנואבה יצטרכו להיכנס לנעליהם.

בגזרת הרכש, צ'יבאס לא חסכה ופתחה את הארנק: החלוץ מרקו בואנו (שיטוס לריו) הגיע מפאצ'וקה לאחר עונת השאלה בלאון וינסה להיכנס לנעליו של עומאר בראבו, נסטור קלדרון הגיע מסנטוס לגונה, והקשר האחורי של לאון והנבחרת חואן "גאייטו" ואסקז הגיע גם כן.

תסריט אופטימי: למרות החסרונות של שחקני הנבחרת האולימפית, המחליפים שלהם ממלאים בהצלחה את תפקידם וצ'יבאס משייטת לפלייאוף ואולי אפילו יכולה לחלום על אליפות.

תסריט פסימי: שחקני הרכש לא משתלבים טוב והשחקנים הצעירים לא משדרגים את עצמם. אלמיידה מפוטר והמועדון מפספס את הפלייאוף במחזור הסיום של הליגה.

מומלץ לשים לב: יש לצ'יבאס כמה שחקנים שמושכים את תשומת הלב, אבל אני אלך עם שניים. הראשון הוא קרלוס סיסנרוס, שחקן כנף טכני עם בעיטה עוצמתית שמשך את תשומת הלב של פיורנטינה האיטלקית. ניתן יהיה לעקוב אחריו גם במהלך האולימפיאדה. השחקן השני הוא חביאר "צ'ופיס" לופז, שחקן בן 21 שפרץ בסערה שעונה שעברה ושבה את לב הקהל עם המשחק הטכני שלו ועם השליטה האבסולוטית שלו בכדור.

קרלוס סיסנרוס. מככב במדי צ'יבאס. האם גם במדי האולימפית?

קרלוס סיסנרוס. מככב במדי צ'יבאס. האם גם במדי האולימפית?

קרוז אזול:

שווי הסגל: 31 מיליון יורו.

"לה-מקינה דה סמנטו" (מכונת הבטון) מדרום מקסיקו סיטי היא קבוצה שתמיד מייצרת כותרות ונחשבת לקבוצה גדולה, למרות שכבר שנים רבות לא זכתה באליפות ובארבעת הטורנירים האחרונים היא כשלה אפילו להעפיל לפלייאוף. ועדיין, קרוז אזול ביצעה רכש מרשים מאוד ונראית קבוצה שיכולה ללכת רחוק השנה.

את הקבוצה מאמן תומאס בוי, שלמרות שאינו מציג יכולות אימון עילאיות (ויש שיאמרו שהוא פשוט מאמן גרוע עם קשרים מצויינים), הוא בנה קבוצה שעל הנייר היא פוטנציאל לאליפות. אם רק ישכיל להתרכז בכדורגל ולא בפרובוקציות מיותרות, אולי הוא גם יצליח לממש את הפוטנציאל העצום של הקבוצה. השחקנים המובילים בקבוצה הם הקשר ההתקפי ויקטור ואסקז הספרדי שגדל בבארסה וששיחק כמה שנים טובות ליד ליאור רפאלוב במדי קלאב ברוז'. גם אריאל "צ'ינו" רוחאס שהעביר כמה שנים טובות בריבר פלייט משחק בקישור של החולצות הכחולות. בחוד ניתן למצוא את חלוץ נבחרת פראגוואי, חורחה "אל-קונחו" בניטז שהציג יכולת טובה במדי הקבוצה בעונה שעברה. בשער ניתן למצוא את שוער הנבחרת הוותיק חוסה דה-חסוס קורונה, שלמרות שחלה ירידה בכושרו, עדיין נותן תצוגות טובות לרוב.

בגזרת הרכש, קרוז אזול פשוט הפציצה: פרנסיסקו "אל-גאטו" סילבה, הקשר האחורי של נבחרת צ'ילה הגיע מצ'יאפאס, כמו גם שחקן נוסף של אלופת הקופה אמריקה, הבלם אנזו רוקו שהגיע מאספניול הספרדית. גם המגן השמאלי אדריאן אלדרטה הגיע מסנטוס לגונה כמו גם החלוץ הארגנטינאי ג'ונתן קריסטאלדו שהגיע מפלמייראס הברזילאית.

תסריט אופטימי: הרכש מתחבר טוב לבסיס הקיים ותומאס בוי לא מפריע. קרוז אזול מגיעה רחוק בפלייאוף.

תסריט פסימי: תומאס בוי ממשיך עם השטויות שלו והכוכבים מאכזבים. קרוז אזול נכשלת שוב בהגעה לפלייאוף.

מומלץ לשים לב: חורחה בניטז. החלוץ הפרגוואי שהגיע בהשאלה מאלימפיאקוס בעונה שעברה פרע שטרות מהר מאוד וקרוז אזול מימשה את אופציית הרכישה שלה עליו עוד לפני סיום העונה. חלוץ שיכול לסדר לעצמו מצבי הבקעה גם כאשר חוליית הקישור לא מתפקדת.

רוקו (מימין) וסילבה במהלך הקופה אמריקה. קרוז אזול הלכה על רכש של אלופים.

רוקו (מימין) וסילבה במהלך הקופה אמריקה. קרוז אזול הלכה על רכש של אלופים.

לאון:

שווי הסגל: 41 מיליון יורו.

"האריות" של מחוז גואנאחטו היא קבוצה טובה שנמצאת בשליטתו של האיש העשיר במקסיקו, קרלוס סלים. כסף זה לא בעיה של המועדון, ועדיין משהו תמיד מתפקשש ברגע האחרון לקבוצה ומאז שרפא מארקז עזב אותה, היא לא הצליחה לזכות באליפות.

את הקבוצה מאמן לואיס פרננדו טנייה שהוביל את הנבחרת האולימפית לזכייה באולימפיאת לונדון ולאחר מכן את קרוז אזול לזכייה בטורניר הקונקאקף. טנייה מאמין בשחקנים שלו וממעט לבצע רכש לקבוצות אותן הוא מאמן. גם השנה הוא ביצע רכש מוגבל, וגם זה רק על מנת להחליף שחקנים שעזבו את הקבוצה לקבוצות אחרות. נגיע לרכש בהמשך, אבל כרגע נתרכז בשחקנים הקיימים, ובראשם החלוץ הארגנטינאי המצויין מאורו בוסלי, שלא מפסיק להבקיע. בקישור ניתן למצוא את מקסי מוראלס הארגנטינאי גם כן, ולידו משחק בקישור שחקן סגל נבחרת מקסיקו לואיס מונטס. בהגנה ניתן למצוא את צמד הבלמים (הארגנטינאים, אלא מה?) דייגו נובארטי וגיז'רמו בורדיסו ומאחוריהם בשער עומד וויליאם יארבורו,  שוער סגל נבחרת ארה"ב.

הרכש המועט שנעשה הקיץ היה בגוון קולומביאני דווקא (מפתיע ביחס למושבה הארגנטינאית שיש בלאון), ושם המשחק כאן הוא איכות ולא כמות. אלכסנדר מחיאה, קשר נבחרת קולומביה הגיע ממונטריי לאחר השאלה באתלטיקו נאסיונאל בשביל להחליף את חוזה ואסקס שעבר לצ'יבאס, ואנדרס "אל-ריפלה" אנדרדה הגיע מקלוב אמריקה להרחיב את החלק הקולומביאני של הקבוצה שכולל גם את דריו בורבאנו.

תסריט אופטימי: לאון משתדרגת קצת ועם קצת מזל מצליחה לגנוב אליפות.

תסריט פסימי: בוסלי לא מצליח להבקיע, הרכש לא מתאקלם, ולאון מוצאת את עצמה מחוץ לפלייאוף.

מומלץ לשים לב: אליאס הרננדס. קשר 50-50 שנחשב פעם לכישרון גדול, אבל לא הצליח לממש את הפוטנציאל עד העונה שעברה. בעונה שעברה הציג יכולת טובה, ושמו אפילו נקשר לזימון מחודש לנבחרת.

אלכסנדר מחיאה במדי אתלטיקו נאסיונאל. יחגוג גם בירוק של לאון?

אלכסנדר מחיאה במדי אתלטיקו נאסיונאל. יחגוג גם בירוק של לאון?

מונטריי:

שווי הסגל: 47 מיליון יורו

מונטריי היא ללא ספק אחת המועמדות העיקריות לזכייה באליפות. סגנית האלופה שמרה על הסגל המצויין שלה והתחזקה בכמה עמדות על מנת לקיים רוטציה במסגרת כל המפעלים בהן הקבוצה תשתתף.

את הקבוצה מאמן הארגנטינאי אנטוניו מוחמד ולקבוצה יש סגל מלא בכוכבים. הכוכב הגדול ללא ספק הוא אדווין קרדונה, שחקן נבחרת קולומביה ופנטזיסט בחסד עליון בעל בעיטות תותח. לידו משחקים שחקן נבחרת אורוגוואי קרלוס "פאטו" סאנצ'ס, ומאחוריהם משחקים וולטר גארגאנו האורוגוואי גם כן, ושחקן נבחרת פראגוואי סלסו אורטיז שהגיע מאלקמאר ההולנדית. צמד החלוצים המצויין של הקבוצה הם דורלאן פאבון הקולומביאני ורוחליו פונס מורי הארגנטינאי. בהגנה ניתן למצוא את חוסה באסאנטה ששיחק בעברו בפיורנטינה, ולידו משחק הכישרון העולה סזאר מונטס, בלם צעיר בן 19 בסה"כ שנקרא לסגל הנבחרת האולימפית בריו.

במסגרת הרכש ניתן למצוא שמות כגון סלסו אורטיז (כמו שכתבתי מקודם), את שוער נבחרת אקוואדור אלכסנדר דומינגז ואת ארתורו "פונצ'יטו" גונזאלס שהגיע מאטלס.

תסריט אופטימי: מקום אחד מעל המקום העונה שעברה.

תסריט פסימי: רק פארסה רצינית תגרום למונטריי ליפול לפני חצי גמר הפלייאוף.

שווה לעקוב: באופן טבעי הייתי מפנה את קהל הקוראים למעקב אחרי ארתורו גונזלס, פעם ילד פלא והכוכב הגדול שהגיע מאטלס, אבל אני דווקא אתמקד בקרלוס סאנצ'ס שהציג יכולת מצויינת במהלך העונה שעברה ועזב את אימוני הקבוצה בדיוק לפני גמר הפלייאוף לטובת אימוני נבחרת אורוגוואי לקראת הקופה אמריקה (רק להזכירכם, אורוגוואי הודחה מהטורניר כבר בשלב הבתים). סאנצ'ס אפילו קיבל איומים על חייו, ורק לאחר עבודה מאומצת של "שיווק" וריכוך הקהל מצד המועדון, הסכים לחזור למקסיקו. במשחק ראווה במהלך קדם העונה סאנצ'ס עלה למגרש עם ילדיו במטרה להראות שהוא ומשפחתו אוהבים את העיר והמועדון, ועדיין חלק לא מבוטל של הקהל שרק לו בוז בכל נגיעה שלו בכדור. אם סאנצ'ס ישחזר את היכולת שלו מהעונה שעברה, אני מאמין שהוא יזכה מחדש באהבת הקהל ויצליח למחוק את הכתם שנוצר.

"פאטו" סאנצ'ס. שחקן מצויין, אבל האם יצליח לזכות באהבת הקהל?

"פאטו" סאנצ'ס. שחקן מצויין, אבל האם יצליח לזכות באהבת הקהל?

מורליה:

שווי הסגל: 24 מיליון יורו.

לקבוצת "המלוכה" של מיצ'ואקן ישנן שתי מטרות: 1. לצאת מהמצב הכלכלי המסובך בו היא נמצאת. 2. להימנע מירידה בכל מחיר. כזאת ירידה תהיה מכה כלכלית שתיפגע במטרה הראשונה בצורה חריפה. כדי להימנע מצרות כלכליות, הקבוצה נאלצה למכור ולשחרר שחקני מפתח בעלי חוזים כבדים והביאה במקומם כמה שחקנים מבטיחים מאוד, רובם בהשאלה ממועדונים אחרים.

את הקבוצה מאמן אנריקה מאזה הוותיק והטוב, שמצליח להוציא מים מהסלע בכל מה שנוגע לאימון הקבוצה. השמות המובילים בקבוצה הם ג'פרסון קוארו הקולומביאני ובן ארצו החלוץ הוותיק לואיס גבריאל ריי, כמו גם צמד שחקני ההגנה הארגנטינאים פקונדו ארפן ועמנואל לושבור.

במסגרת מכירת החיסול של הקבוצה, היא מכרה לאלופה פאצ'וקה את אריק אגירה, המגן-קשר המצוין ואת המגן השמאלי מרקו טוסיליירי לרוסריו סנטראל הארגנטינאית. משחקני הרכש שהגיעו ניתן למצוא את דייגו ואלדס הצ'יליאני, הקשר האחורי הצעיר שהגיע מאאודקס אמור לעבוד קשה מאוד העונה. לידו ישחק עוד שחקן רכש, דוד קאבררה שהגיע מפומאס. לפניהם ישחקו צמד חלוצי הרכש, כריסטיאן פנייליה שהגיע בהשאלה מפאצ'וקה לאחר עונה בה הושאל לברצלונה האקוואדורית וראול רוידיאז, חלוץ נבחרת פרו.

תסריט אופטימי: אנריקה מאזה ממשיך להוציא מים מהסלע וצובר נקודות שימנעו ירידה בסוף העונה. אולי אפילו מצליח להשתחל לפלייאוף. אולי.

תסריט פסימי: מורליה כנראה תרד בסוף העונה.

מומלץ לשים לב: ראול רוידיאז, שיד ימין שלו הדיחה את ברזיל מהקופה אמריקה הקיץ, הגיע על מנת להוכיח שהוא יכול להצליח בליגה של הגדולים. אם יבקיע את מה שמצופה ממנו, למורליה יש סיכוי להינצל.

אנריקה מאזה. את מה שהוא כבר שכח, יש המון מאמנים בליגה שעדיין לא למדו.

אנריקה מאזה. את מה שהוא כבר שכח, יש המון מאמנים בליגה שעדיין לא למדו.

נקאקסה:

שווי הסגל: 20 מיליון יורו.

"לוס ראיוס" (הברקים) של נקאקסה היו פעם קבוצת צמרת במקסיקו. בשנות ה-90 הם זכו במספר אליפויות והיוו יריבה גדולה לאמריקה וצ'יבאס. מאז תחילת המילניום דעך זוהרו של המועדון והוא התדרדר לליגת המשנה. השנה, לאחר כמה שנים של כמעט, סוף סוף המועדון מהעיר אגואס-קליאנטס (תרגום: מים חמים) הצליח לחזור לליגה העליונה והמטרה המוצהרת היא לתקוע יתד ולהימנע מירידה.

את הקבוצה מאמן אלפונסו סוסה, שהגיע מלאונס נגרוס. כמו כל הקבוצות שעולות ליגה, גם נקאקסה יצאה למסע שופניג נרחב. אך בשונה מהקבוצות שנים האחרונות, שקנו או שאלו כל מיני שחקנים צעירים או שחקנים שלא מצאו את מקומם בסגלי קבוצות האם שלהם, מסתמן שבנקאקסה בחרו בפינצטה את שחקני הרכש שלהם. שחקנים צעירים כמו חלוץ הנבחרת הצעירה, אלחנדרו דיאז שהגיע בהשאלה מאמריקה והבלם חאירו גונזלס שהגיע מסינלואה בהעברה חופשית. אבל מה שמעניין ביותר הוא שחקני החיזוק הזרים שהגיעו: בראש ובראשונה, מרסלו בארוברו, כנראה השוער הכי טוב שהיה לריבר פלייט הארגנטינאית בעשור האחרון. בנוסף הגיעו צמד הצ'יליאנים מנואל איטורה המגן שהגיע מגראנדה לאחר ששיחק כמושאל בראיו ויאקנו הספרדית, ואדסון פוטש, חלוץ הנבחרת הצ'יליאנית שהגיע מדפורטיבו קיטו האקוואדורית.

תסריט אופטימי: הרכש נקלט בצורה יוצאת מן הכלל והכל מתחבר לקבוצה. נקאקסה אפילו מצליחה להעפיל לפלייאוף.

תסריט פסימי: נקאקסה תלך בדרכן של כל העולות בשנים האחרונות ותחזור לאחר עונה אחת בלבד לליגת המשנה.

מומלץ לשים לב: האינסטינקט שלי אמר לכתוב על מרסלו בארוברו, אבל לאחר ההופעה המצויינת שלו בקופה אמריקה במדי האלופה צ'ילה, כדאי מאוד לראות אם אדסון פוטש יצליח לשחזר את היכולת שלו גם במדי נקאקסה. אם כך יהיה הדבר, התסריט האופטימי יכול בהחלט להתקיים.

מרסלו בארוברו. השוער של ריבר פלייט הגיע להשאיר את נקאקסה בליגה.

מרסלו בארוברו. השוער של ריבר פלייט הגיע להשאיר את נקאקסה בליגה.

פאצ'וקה:

שווי סגל: 33 מיליון יורו.

האלופה הנוכחית היא ההוכחה שהשקעה בצעירים מקסיקנים יכולה להשתלם מבלי לפגוע בהצלחת הקבוצה. הכוכבים הכי גדולים של הקבוצה שמגדירה את עצמה "עריסת התינוקות של הכדורגל המקסיקני" הם ילדודס בגילאי 20-22. פאצ'וקה תרצה לשחזר את ההצלחה מטורניר הקלאוסורה האחרון, אך זאת תהיה משימה לא פשוטה בכלל. לא פחות מחמישה שחקני הרכב של הקבוצה שייכים לסגל הנבחרת האולימפית וייעדרו מהסגל במהלך חודש אוגוסט. המבוגר שבהם, רודולפו פיזארו, רק בן 22.

את הקבוצה מאמן האורוגוואי דייגו אלונסו, ובהיותו חלוץ לשעבר, הטא אוהב סגנון משחק התקפי ואטקרטיבי. השמות הבולטים בקבוצה הם של הירבינג לוזאנו כמובן, הכישרון המקסיקני הכי גדול כרגע, שכבר משחק באופן קבוע בנבחרת הבוגרת במקביל להשתתפותו באולימפיאדת ריו. לוזאנו כנראה יעזוב את המועדון לקבוצה באירופה מיד לאחר המשחקים האולימפיים אך למועדון לא חסרים שחקנים אחרים. הקשר ההתקפי רודולפו פיזארו ביצע את הפריצה בעונה שעברה וגם הוא נקרא כבר לסגל הנבחרת הבוגרת. ייתכן וגם הוא יימכר לאירופה לאחר האולימפיאדה, למרות שבמועדון ינסו להשאירו לעונה נוספת. ליד פיזארו משחק בקישור גם אריק גוטיירז שעדיין לא זכה לזימון לנבחרת הבוגרת, אך בטח זמנו יגיע בקרוב. גם ויקטור גוזמן, כובש שער האליפות הדרמטי בדקה ה 92, משחק בקישור האחורי של פאצ'וקה. בהגנה משחקים צמד שחקני נבחרת קולומביה, סטפן מדינה ואוסקר מוריז'ו, כמו גם בלם נבחרת ארה"ב עומאר גונזלס.

במסגרת הרכש, פאצ'וקה הביאה כמה שחקנים מקסיקנים צעירים כגון ראול לופז ודוד רמירז מצ'יבאס, ואת אריק אגירה (גם הוא יהיה באולימפיאדת ריו) ממורליה. כחיזוק לחוד הביאו בפאצ'וקה את ווילסון מורלו, שסחב במו רגליו את סנטה-פה הקולומביאנית לזכייה בקופה סודאמריקנה שנה שעברה, אבל בטורניר האחרון הוא איכזב במדי היורדת סינלואה.

תסריט אופטימי: פאצ'וקה תתגבר על המחסור של חמישה שחקני הרכב במהלך חודש אוגוסט, רק הירבינג לוזאנו יעזוב לאחר האולימפיאדה, ופאצ'וקה תגיע רחוק בפלייאוף. אולי אפילו תצליח לזכות שוב.

תסריט פסימי: לוזאנו, פיזארו וגם אריק גוטיירז עוזבים לאחר האולימפיאדה, והמחליפים שלהם לא מצליחים להיכנס לנעליים מה שגורר עונה רעה שיכולה להסתיים בלי מקום בפלייאוף.

מומלץ לעקוב: ויקטור גוזמן כבר את השער הכי חשוב בקריירה שלו באותו ערב במונטריי והוא רק בן 21. דווקא אחד הצעירים שלא גדלו במועדון, אלא הגיע בהשאלה מצ'יבאס. השנה הוא התעקש להישאר בפאצ'וקה כי הרגיש ששם הוא יוכל במילותיו שלו: "ללמוד להיות שחקן כדורגל טוב יותר". ניתן יהיה לראות אותו משחק במדי הנבחרת האולימפית בריו.

פאצ'וקה חוגגת את האליפות בעונה הקודמת.

פאצ'וקה חוגגת את האליפות בעונה הקודמת.

פואבלה:

שווי הסגל: 18 מיליון יורו.

הקבוצה בעלת התקציב הקטן בליגה שמשחקת באחד האיצטדיונים היפים של הליגה. פואבלה תיאבק בשביל להימנע מירידה, אבל הקבוצה של "הר הגעש" (נקראת כך על שם הר הגעש שממוקם מחוץ לגבולות העיר) תצטרך כנראה שיקרו ניסים על מנת שהיא תינצל.

את הקבוצה מאמן ריקרדו ואליניו הארגנטינאי, שהסתובב בכל מיני קבוצות בליגות הנמוכות של מקסיקו וזהו מינויו הראשון לקבוצה בליגה הבכירה. השמות הבולטים של הקבוצה הם הקפטן ואהוב האוהדים, החלוץ הארגנטינאי מטיאס אלוסטיזה, שחווה אסון בשנה שעברה עם פטירת ביתו התינוקת ומאז לא התאושש. לפחות לא מבחינה מקצועית. שחקנים נוספים שראויים לציון הם השוער הוותיק כריסטיאן קמפסטריני הארגנטינאי, וכריסטיאן "הוביט" ברמודז.

פואבלה כמעט לא ביצעה רכש והשמות היחידים הראוים לציון הם של החלוץ הקולומביאני פרנקו אריזאלה שהגיע מאטלס והקשר ההתקפי הארגנטינאי אלכסיס קאנלו שהגיע מצ'יאפאס.

תסריט אופטימי: אלוסטיזה חוזר לכושר השיא שלו, קאנלו פורץ והקבוצה נשארת בליגה.

תסריט פסימי: פואבלה תתן לנקאקסה את הכבוד להישאר בליגה על חשבונה ותרד לליגת המשנה.

מומלץ לעקוב: רק בגלל שבחרתי מישהו בשאר הקבוצות, אני אבחר מישהו גם בפואבלה. אלכסיס קאנלו לא שיחק המון במדי צ'יאפאס בעונה שעברה. כאשר הוא שיחק הציג ניצוצות. אם יצליח להציג יכולת גבוהה לאורך רוב העונה, לפואבלה אולי יש סיכוי לשרוד. אולי.

מטיאס אלוסטיזה מקדיש את השער הראשון שכבש לתינוקת שלו לאחר מותה.

מטיאס אלוסטיזה מקדיש את השער הראשון שכבש לתינוקת שלו לאחר מותה.

קרטארו:

שווי הסגל: 28 מיליון יורו.

"לוס גאיוס בלנקוס" (התרנגולים הלבנים) הם קבוצה בתהליך בנייה, שאמנם מתקדם לאט, אבל בכיוון חיובי. קבוצת מרכז טבלה טיפוסית שהמטרה היחידה שלה היא להימנע מקרבות התחתית וללכת לים כמה שיותר מהר.

את הקבוצה מאמן מנואל ווקטיץ' שהוביל את מונטריי לזכייה באליפות לפני כמה שנים לפני שמונה למאמן נבחרת מקסיקו (ופוטר לאחר תקופה קצרה מאוד). השמות הבולטים בסגל הקבוצה הם השוער הברזילאי המצויין טיאגו וולפי, אדגר בניטז, חלוץ נבחרת פראגוואי, קרלוס פיירו, חלוץ הנבחרת הצעירה של מקסיקו והחלוץ שמשלים את חוליית ההתקפה, עמנואל "טיטו" וייה הארגנטינאי שסיים את העונה שעברה בתור סגן מלך השערים. גם המגן השמאלי ג'ונתן בורנשטיין האמריקאי-מקסיקני, שהיה מועמד למכבי חיפה בשבועות האחרונים, משחק בקבוצה.

קרטארו לא ביצעה הרבה רכש לקראת העונה החדשה, אבל כמה שראויים לציון הם אנדרס רנטריה, החלוץ הקולומביאני הצעיר שזכה עם סנטוס לגונה באליפות לפני שנתיים אך מאז "נתקע" ועדיין לא ביצע את הפריצה המיוחלת. גם הקשר הארגנטינאי נרי קרדוזו הגיע ממונטריי לאחר שלא הצליח להשתלב בסגל עמוס הכוכבים, ולסיום הקשר האחורי הצעיר ארמנדו זאמורנו שהגיע ממורליה וינסה להוכיח למאמן הנבחרת האולימפית של מקסיקו שהוא טעה כשלא זימן אותו לסגל האולימפי.

תסריט אופטימי: טיטו וייה נותן עוד עונה טובה ושאר החלוצים תורמים את חלקם גם כן. קרטארו מפתיעה ומצליחה להשתחל לפליאוף, שם כנראה תודח בסיבוב הראשון.

תסריט פסימי: קרטארו לא מצליחה ללכת לים ונקלעת לאיזור הסכנה של קרבות התחתית. למרות שהיא כנראה לא תרד.

שווה לעקוב: קמילו סאנווצו. שחקן הכנף הברזילאי מוכשר מאוד, אך הוא שחקן "שביר" עוד יותר מהכישרון שלו ונוטה להיפצע שוב ושוב. כאשר הוא בריא הוא פשוט שחקן מרהיב שכיף לצפות ביכולות שלו. אם לא ייפצע, יתרום המון לקרטארו.

טיאגו וולפי. רונאלדיניו אמר עליו שאם היה משחק בברזיל, הוא היה שוער הנבחרת.

טיאגו וולפי. רונאלדיניו אמר עליו שאם היה משחק בברזיל, הוא היה שוער הנבחרת.

סנטוס לגונה:

שווי הסגל: 33 מיליון יורו.

"לוס גררוס דל נורטה" (לוחמי הצפון) היא קבוצה שמאוד כיף לצפות במשחקיה. קבוצה שמשחקת בסגנון התקפי, ולמרות שאינה יציבה, היא מצליחה להשתחל לפלייאוף ברוב העונות. זאת הקבוצה שאימן (ולא בהצלחה מרובה) מיודענו פאקו אסטריאן לאחר ששוחרר ממכבי תל אביב.

המחליף של פאקו בקבוצה הוא המאמן הארגנטינאי הצעיר לואיס סובלדייה, שכמו שציינתי מקודם, דוגל בכדורגל התקפי. לקבוצה ישנן כמה כוכבים גדולים. השוער הכי טוב בליגה, אגוסטין מרצ'סין, שחקן סגל נבחרת ארגנטינה עומד בשערה של הקבוצה. נסטור אראוחו, בלם נבחרת מקסיקו בן ה 24. בריאן ראבלו, שחקן הסגל המורחב של נבחרת צ'ילה גם כן משחק בקבוצה ואוליסס דאווילה, פעם ילד פלא שנרכש על ידי צ'לסי, והיום שחקן שמנסה לשקם את הקריירה חזרה במקסיקו.

בגזרת הרכש הגיעו לקבוצה הקשר הקולומביאני פרדי הינסטרוזה ששיחק בחטאפה וסראגוסה הספרדיות, הקשר ההתקפי הארגנטינאי אמיליאנו ארמנטרוס שהגיע לאחר חצי עונה מוצלחת בצ'יאפאס, ומדפורטיבו לה קורוניה הספרדית הגיע החלוץ האורוגוואי ג'ונתן רודריגז, שניצל את השעייתו של לואיס סוארס לצבור כמה הופעות במדי הנבחרת

כמו פאצ'וקה וצ'יבאס, גם סנטוס לגונה מאמינים בטיפוח צעירים והיא הקבוצה היחידה בליגה (ביחד עם פאצ'וקה), שכל קבוצות הנוער, נערים וילדים של המועדון העפילו לפלייאוף בעונה הקודמת. כדי לחזק את טיפוח הצעירים, סנטוס רכשה העונה את העולה החדשה לליגת המשנה, טאמפיקו מאדרו, ושלחה לא פחות מ-14 שחקנים בהשאלה! רובם הגדול אלו שחקנים צעירים שגדלו במחלקות הנוער של המועדון.

תסריט אופטימי: שחקני הרכש מתחברים טוב, כוכבי הקבוצה נמנעים מפציעות מיותרות והקבוצה מצליחה לדלג שלב אחד מעל השלב אליו הגיע בטורניר הקודם.

תסריט פסימי: פציעות מיותרות של שחקנים גורמות לסנטוס לפספס את הפלייאוף במחזור הסיום של הליגה.

מומלץ לשים לב: ג'אניני טאבארז. החלוץ מקאבו-ורדה הגיע לסנטוס לפני שנתיים מנאסיונל הפורטוגלית וכבר בעונת הבכורה שלו במקסיקו הצטיין והוביל את הקבוצה לזכייה האליפות. מאז ג'אניני משחק בין פציעה לפציעה, ולא מצליח לשחזר את היכולת שלו מעונת הבכורה שלו. אם יהיה בריא, לסנטוס תהיה התקפה מסוכנת לשאר ההגנות בליגה.

ג'אניני טאבארז. יצליח להימנע מפציעות?

ג'אניני טאבארז. יצליח להימנע מפציעות?

טיגרס:

שווי הסגל: 60 מיליון יורו.

למועדון מפרבריי מונטריי יש את התקציב הכי גדול ליגה, והמטרות של המועדון כמובן הם לזכות בכל התארים האפשריים. המועדון כמובן רוצה לסיים מעל היריבה הגדולה מונטריי, לאחר שהודחו בפלייאוף בשנה שעברה בדרבי.

את הקבוצה מאמן הברזילאי המשוגע ריקרדו "טוקה" פרטי, שהוביל את המועדון בשנים האחרונות, במקביל להיותו המאמן הזמני של נבחרת מקסיקו לאחר פיטוריו של מיגל הררה. השמות הבולטים בקבוצה הם כמובן של חלוץ נבחרת צרפת, אנדרה-פייר ז'יניאק שסיים כמלך השערים של הליגה בעונה הקודמת. בקישור ניתן למצוא את שחקגני הנבחרת, יורגן דאם (שייתכן ויעבור לאירופה במהלך הקיץ), חביאר אקינו וחסוס דואנייאס כמו גם את לוקאס זלאריאן וגידו פיזארו הארגנטינאים. בהגנה משחקים שחקני הנבחרת חורחה טורס נילו, הוגו איילה וישראל חימנז ומאחוריהם בשער עומד שוער סגל נבחרת ארגנטינה נאוהל גוזמן.

טיגרס ביצעה רכש מעניין מאוד במהלך הפגרה. בראש ובראשונה הגיע מפומאס החלוץ המצויין איסמאל סוסה הארגנטינאי שאמור להחליף את רפאל סוביס הברזילאי הנהדר שחזר לברזיל למדי קרוזיירו. גם החלוץ הקולומביאני חוליאן קיניונס חזר לאחר עונת השאלה מוצלחת בוונאדוס מליגת המשנה.

תסריט אופטימי: טיגרס זוכה בהכל, ובקלות.

תסריט פסימי: שיחזור של הטורניר הקודם בו היא הודחה בשלב הראשון של הפלייאוף ליריבה הגדולה מונטריי.

מומלץ לשים לב: חביאר אקינו חזר בשנה שעברה למקסיקו לאחר כמה שנים בוויאריאל וראיו וויאקנו הספרדיות. בעוד כל תשומת הלב הולכת לז'יניאק, אקינו הציג יכולת מצויינת ותרם המון לזכייה של טיגרס באפרטורה. במידה ויורגן דאם אכן יעבור לאירופה, האחריות על אקינו רק תגדל, ומעניין לראות אם ישמור על יכולת גבוהה.

יורגן דאם. השמועות מקשרות אותו למעבר לגרמניה בקיץ הזה.

יורגן דאם. השמועות מקשרות אותו למעבר לגרמניה בקיץ הזה.

טיחואנה:

שווי הסגל: 32 מיליון יורו.

נתחיל בציון עובדה: מיגל הררה, מאמן הקבוצה הוא משוגע לא קטן. עם פתיחת חלון ההעברות הוא הכניס לרשימת ההעברות את כל סגל הקבוצה. קראתם נכון. עד השחקן האחרון. בסופו של דבר הקבוצה השאירה חלק נכבד מהסגל, אבל בעיקר בגלל שלא מצאו לשחקנים קבוצות שיקלטו אותם. לקבוצת הגבול הצפוני יש בעיה לא קטנה: בטורנירים האחרונים היא לא הציגה יכולת טובה והתדרדרה למאבקי הירידה. אמנם היא לא המועמדת הראשית לרדת, אבל המטרה השנה תהיה להימנע מירידה ולהתרחק מאזור הסכנה.

השמות הבולטים בסגל הם חלוץ סגל הנבחרת הנרי מרטין, כמו גם שחקני נבחרת ארה"ב, הקשר הצעיר פול אריאולה והמגן גרג גארזה. החלוץ המוביל של הקבוצה, הוא הקולומביאני דאירו מורנו, שגם נקרא לסגל הנבחרת לקופה אמריקה, אך ייתכן והוא בדרך לליגה הארגנטינאית.

בגזרת הרכש, הגיעו כמה שחקנים שאמורים להשפיע לטובה: יאסר קורונה, בלם הנבחרת הגיע מקרטארו. לידו בהגנה ישחקו שני שחקני רכש ארגנטינאים, דמיאן פרז שהגיע מולס סארספילד ועמנואל אגילרה שהגיע מאינדפדיאנטה. לחיזוק חוליית הקישור הגיע חואן קרלוס מדינה הוותיק, שמיגל הררה אוהב מאוד. כתחליף (כנראה) בהתקפה לדאירו מורנו, הגיע חלוץ קולומביאני אחר, אבילס הורטאדו שהציג יכולת טובה במדי צ'יאפאס בעונה הקודמת.

תסריט אופטימי: טיחואנה מציגה עונה טובה וצוברת מספיק נקודות בשביל ללכת מוקדם לים במהלך טורניר הקלאוסורה.

תסריט פסימי: הקבוצה מתדרדת לקרבות התחתית עד הרגע האחרון.

מומלץ לשים לב: פול אריאולה. הקשר הצעיר בן ה-21 קיבל הזדמנות בשנה שעברה במסגרת הגביע המקסיקני ומאז תפס מקום בהרכב של הקבוצה. היכולת הטובה שלו לא נעלמה מעיניו של יורגן קלינסמן, שזימן אותו לסגל הנבחרת. אריאולה אפילו הבקיע שער בהופעת הבכורה (והיחידה שלו עד עתה) במדי ארה"ב.

יאסר קורונה. הפיתרון לבעיות בהגנה של טיחואנה?

יאסר קורונה. הפיתרון לבעיות בהגנה של טיחואנה?

טולוקה:

שווי סגל: 37 מיליון יורו.

"לוס דיאבלוס רוחוס" (השדים האדומים) נמצאים במצב של התחדשות. האיצטדיון המיושן של הקבוצה עובר שיפוץ מאסיבי שכולל הגדלת מספר המושבים ל 30 אלף (איצטדיון היסטורי במונחים ישראלים. זה האיצטדיון בו שפיגלר הבקיע את שער השיוויון מול שבדיה במונדיאל 1970). בנוסף, התאחדות הכדורגל המקסיקנית בונה בצמוד לאיצטדיון את משרדיה החדשים ותעביר לשם את כל הפעילות שלה. גם בהיבט המקצועי, הקבוצה ביצעה התחדשות:

המאמן הפארגוואי חוסה קרדוזו עבר לצ'יאפאס ובמקומו הגיע המאמן הארגנטינאי הרנן כריסטנטה ששיחק בעבר בתור שוער במדי הקבוצה וזכה עימה בהמון תארים. השמות הבולטים בסגל הקבוצה הם שוער הנבחרת אלפרדו טאלאברה, שייעדר מסגל הקבוצה במהלך אוגוסט בהיותו אחד משחקני החיזוק מעל גיל 23 בסגל האולימפי לריו. גם פאולו דה-סילבה, הבלם הוותיק של נבחרת פרגוואי עדיין בקבוצה, ולידו משחק בלם הנבחרת האולימפית של מקסיקו, ג'ורדן סילבה. בחוד ניתן למצוא את הקולומביאני פרננדו אוריבה שהגיע בשנה שעברה ממיז'ונאריוס והציג יכולת הבקעה טובה, ולידו משחק אנריקה טרביירו הארגנטינאי שמשלים צמד חלוצים שמבקיע בצורה יפה.

מבחינת רכש, אוסבאלדו גונזאלס הצ'יליאני חוזר למועדון לאחר 6 שנים, והקשר ההתקפי הברזילאי מאיקון לייטה חוזר למקסיקו לאחר עונה באל-שבאב מאיחוד האמירויות.

תסריט אופטימי: טולוקה מעפילה לפלייאוף ואולי אפילו מצליחה להגיע לגמר ועל הדרך לנסות להבטיח מקום בליברטדורס.

תסריט פסימי: השחקנים מוציאים את קרם השיזוף והכפכפים עוד במהלך העונה.

מומלץ לשים לב: אלכסיס ווגה. חלוץ בן 18 שקיבל את הקרדיט בשנה שעברה בליברטדורס ולקח את ההזדמנות בשתי רגליים. החלוץ הציג כמה משחקים טובים בליגה ונקרא לסגל נבחרת הנוער. ווגה לא אמור להיות שחקן הרכב העונה במשחקי הליגה, אבל כדאי לראות אם הוא מצליח לשמור על מגמת השיפור בה הוא נמצא.

אלפרדו טאלאברה. שוער הקבוצה ייעדר מהסגל במהלך האולימפיאדה בריו.

אלפרדו טאלאברה. שוער הקבוצה ייעדר מהסגל במהלך האולימפיאדה בריו.

פומאס:

שווי הסגל: 31 מיליון יורו.

מועדון נוסף שמינה שחקן עבר לעמדת המאמן הוא פומאס. קבוצת האוניברסיטה של מקסיקו סיטי רוצה לחזור לימים היפים בה היא התמודדה בצמרת באופן קבוע ומינתה את פרנסיסקו פאלנסיה כמאמנה. פלאנסיה כבר קנה את ליבם של האוהדים (בתור אגדת עבר של המועדון זה לא היה לו קשה), כאשר הצהיר שהוא ישתמש בכמה שחקנים שגדלו במחלקת הנוער של המועדון.

השחקנים הבולטים בסגל הקבוצה הם חלוץ נבחרת אקוואדור פידל מרטינז. לידו משחק חלוץ נבחרת מקסיקו אדוארדו "לאלו" הררה. מאחוריהם משחק חביאר קורטז שבעונה שעברה סוף סוף הציג את היכולת שהביאה אותו לסגל שזכה באולימפיאת לונדון. בהגנה ניתן למצוא את חרארדו אלקובה האורוגוואי המצויין.

בגזרת הרכש, פאלנסיה הלך על המודל הספרדי והביא שני שחקני רכש: הקשר אברהם גונזאלס שהגיע מאספניול והחלוץ סאול ברחון שהגיע מאייבאר. גם שחקן הכנף פבלו באררה שבעברו נרכש על ידי ווסטהאם, הגיע ממונטריי.

תסריט אופטימי: הקבוצה מעפילה לפלייאוף, מבטיחה מקום בליברטדורס ומצליחה לקדם צעיר או שנים מקבוצת הנוער.

תסריט פסימי: שחקני הרכש מאכזבים, הקבוצה מציגה משחק משעמם כמו בעבר והקהל מחרים את משחקי הקבוצה.

מומלץ לשים לב: מטיאס בריטוס. החלוץ האורוגוואי אמנם לא מבקיע בצרורות, אבל הוא ווינר אמיתי וכאשר הוא מבקיע, הגולים שלו שווים נקודות. לא פעם הוא נכנס כמחליף והבקיע את שער הניצחון לטובת קבוצתו.

אדוארדו הררה בפוזה אופיינית.

אדוארדו הררה בפוזה אופיינית.

וורה-קרוז:

שווי הסגל: 29 מיליון יורו.

המועדון מעיר הנמל סבל בשנה שעברה מכל מיני צרות, אבל הצרה הכי גדולה של המועדון זה הבעלים המוחצן פידל קורי, שנותן לבנו המוחצן לא פחות (ושבמקרה או לא, שמו גם פידל קורי) לנהל את העניינים. הקבוצה נמצאת עמוק במאבקי ההישרדות, ובמידה שתרד, אף אחד לא יהיה מופתע עם הקבוצה תועמד למכירה.

מאמן הקבוצה הוא פבלו מריני הארגנטינאי שהגיע לאחר עונה לא משכנעת בתור מאמנה של פואבלה. השמות הבולטים בסגל הם של  צמד החלוצים הארגנטינאים המצוינים חוליו פורץ' ודניאל "קקו" (KEKO) ויאלבה, והקשר ההתקפי האורוגוואי חואן אלבין.

הבעיה הגדולה של הקבוצה בעונה שעברה היה החלק האחורי. שחקני ההגנה כשלו להגן על שערו של השוער הוותיק מליטון, שבתורו כבר לא מציג יכולת גבוהה כמו בעבר. הקבוצה מיקדה את הרכש שלה בחלק ההגנתי ושוער נבחרת פרו פדרו גאייס הגיע לעמוד בין הקורות. בהגנה הגיעו צמד הארגנטינאים לוקאס רודריגס שהגיע מארחנטינוס מהליגה בארגנטינה ומתיאס קהאיס שמגיע בתור אלוף הליגה הקולומביאנית. ארגנטינאי נוסף שהגיע לקבוצה הוא הקשר כריסטיאן ארבס שהגיע מבוקה ג'וניורס.

תסריט אופטימי: הקבוצה מעפילה לפלייאוף וצוברת נקודות חשובות המאבק ההישרדות.

תסריט פסימי: הבלאגן ממשיך לחגוג והקבוצה מוצאת את עצמה בצרות ואולי בליגת המשנה בסוף העונה.

מומלץ לשים לב: דניאל ויאלבה. החלוץ קטן הקומה (1.52 בסה"כ) שהגיע בתור כישרון עצום מריבר פלייט, הראה המון ניצוצות בשנתיים האחרונות. הבעיה היחידה שלו היא חוסר היציבות.

דניאל ויאלבה. איש קטנצ'יק, אבל חלוץ גדול.

דניאל ויאלבה. איש קטנצ'יק, אבל חלוץ גדול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *