הקטור מורנו ואספניול – סיפורה של עונה שחולקה לשתיים

ראיתי אתמול את משחק חצי גמר הגביע בין אספניול לבילבאו והחלטתי להקדיש קצת זמן לנתח את היכולת של אספניול במהלך היעדרותו ולהשוות את התוצאות של הקבוצה מאז חזרתו למגרש.

אין זה סוד שמורנו הוא אחד משלושת הבלמים הטובים בליגה, אם לא הטוב ביותר (ובוודאות הכי אנדרייטד). הבלם שגדל בפומאס, עבר לאלקמאר ההולנדית ובשנים האחרונות משחק באספניול, מציג תמיד יכולת גבוהה ומשחק שקט ובטוח שמקרין על כל הקבוצה.

גם במסגרת הנבחרות של מקסיקו, מורנו מציג יכולת מרשימה. החל מהזכייה ההיסטורית של מקסיקו עד גיל 17 באליפות העולם באותו לילה קסום של שנת 2005 בפרו, המשך בזכיה בגביע הזהב ב 2011 ויכולת מרשימה מאוד גם בנבחרת שהופיעה במונדיאל האחרון. לעולם לא נדע מה היה קורה באותו יום בפורטלזה, לולא מורנו היה נפצע ומוחלף במחצית .

העונה של אספניול החלה ללא מורנו שהחלים מהפציעה רק באמצע חודש דצמבר. היכולת של אספניול הייתה לא טובה (בלשון המעטה) והתוצאות היו בהתאם:

רק 3 נצחונות מתוך 15 משחקים שמהווים 20 אחוז הצלחה, 5 תוצאות תיקו, ו – 7 הפסדים (גרף עם אחוזים מצורף).

 

אספניול ללא הקטור מורנו

 

לעומת זאת, עם הקטור מורנו בהרכב, אספניול פשוט קבוצה אחרת. טובה הרבה יותר:

מתוך 17 משחקים, אספניול ניצחה 9 (53 אחוז הצלחה), סיימה בתיקו רק פעם אחת, והפסידה 7 פעמים, כאשר 2 מתוכם היו מול ברצלונה וריאל.  מעניין לראות שמספר ההפסדים (והאחוז בהתאם) דומה, אך "המרת" הנקודות של אספניול מתוצאות התיקו פשוט השתפרה פלאים.

 

אספניול עם הקטור מורנו

 

גם אם הוא לא אדם מאמין, אין לי ספק שסרחיו (מאמנה של אספניול) מודה כל יום לאלוהים על חזרתו של מורנו מהפציעה ועל העובדה שאספניול הצליחה להשאיר את מורנו בסגל עד סוף העונה. ממאמן עם עננת פיטורים מעל ראשו, הוא נהפך ל"תגלית העונה" ומתמודד לגיטימי לתואר מאמן העונה, במיוחד עם אספניול תזכה בגביע.

אין לי ספק גם כן שבעונה הבאה נראה את הקטור מורנו בקבוצה יותר גדולה מאספניול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *