ארכיון חודשי: מאי 2018

סגל מכסיקו (הרחב) למונדיאל

חואן קרלוס אוסוריו פירסם את הסגל המורחב של מכסיקו למונדיאל וישר נאמר: נבחרת טובה ומוכשרת. תיכף נגיע להפתעות ולכמה נקודות שכדאי לשים לב אליהן, אבל נתחיל קודם במה שצפוי לנו בקרוב:

נבחרת מכסיקו תתכנס ב 24 למאי במתחם האימונים של ההתאחדות במכסיקו סיטי לאימון בכורה. כמה ימים לאחר מכן, היא תטוס לארה"ב (בלי רפא מארקז שעומדת נגדו חקירה פתוחה עדיין והויזה שלו נשללה ממנו) למשחק מול ווילס ב 28 לחודש. יום לאחר מכן מכסיקו תחזור לסיודד דה מחיקו ותיפרד מהקהל הביתי באצטקה במשחק מול סקוטלנד ב 2 ליוני. מיד לאחר המשחק, מכסיקו תעלה על מטוס לקופנהגן שם תשחק מול דנמרק את משחק ההכנה האחרון לפני המונדיאל. עוד לפני המשחק מול דנמרק, חואן קרלוס אוסוריו ינפה חמישה שחקנים מהסגל ב 4 ליוני. ב 11 לחודש מכסיקו תטוס לרוסיה ותחל בהכנות במתחם האימונים של דינמו מוסקבה לקראת המשחק הראשון מול גרמניה ב 17 ליוני.

לאחר שהגדרנו את לוח הזמנים, ולא נרחיב יותר ממה שתואר עקב ענייני נאחס (או עין הרע, או עמה יעמיק או לא משנה איך תקראו לזה), נגיע לסגל עצמו:

שוערים:

גיירמו אוצ'ואה, אלפרדו טאלאברה, חוסה דה חסוס קורונה.

לכאורה, "ממו" אוצ'ואה שמציג יכולת מצוינת במדי סטנדארד ליאז' הבלגית ואף זכה עימה בגביע הבלגי, אמור להיות השוער הפותח של הנבחרת. אבל אם יש משהו שמאפיין את קריירת האימון של חואן קרלוס אוסוריו, זאת הנטייה (יש שיאמרו המוגזמת) שלו לבצע רוטציות. במשחקי ההכנה סביר להניח שנראה את כל השוערים בפעולה, אבל הניחוש הסביר יהיה שאוצ'ואה יקבל את הקרדיט מול גרמניה.

הגנה:

אוסוריו אוהב להשתמש במערך של 4-3-3, אותו הוא יכול לשנות ל 3-5-2 במידת הצורך. לכן בסגל אין אפילו מגן טבעי אחד, אלא שחקני כנף שיודעים לשחק כמגינים במידת הצורך. בהרכב אנחנו צפויים לקבל את מיגל לאיון או קרלוס סלסדו בצד ימין ואת חסוס גייארדו ואולי אפילו את הקטור מורנו בצד שמאל. במרכז ההגנה מורנו יפתח לצידו של נסטור אראוחו, ואם האחרון לא יצליח להתאושש מהפציעה דייגו רייס, הוגו איילה או אדסון אלבארס יכולים להיכנס לעמדת הבלם בצד ימין של מרכז ההגנה. סביר להניח שאחד מחמשת המנופים יהיה אחד הבלמים (כנראה אלניס או איילה) או שניהם. לא נשכח כמובן את רפא מארקס, למרות שהוא אינו מיועד לשחק כשחקן הרכב אלא כמחליף שעולה מהספסל, וגם אז ייתכן שהוא ישובץ לעמדת הקשר האחורי. כדאי לשים לב לאדסון אלבארס. בלם צעיר (בן 20) שיודע לשחק כקשר אחורי ויושב בעצם באותה המשבצת בדיוק של רפא מארקס. אוסוריו אפילו הצהיר שהוא זימן את אלברס בתקווה שהוא יצליח ללמוד מרפא כמה דברים בטורניר האחרון של "הקייזר".

קישור:

כנראה החוליה הכי חשובה המערך של אוסוריו. אוסוריו אוהב לשחק עם שני שחקני מרכז שדה שמאחוריהם נמצא קשר אחורי שטכני שיודע לנהל משחק גם מאחור. הקטור הררה ואנדרס גוארדאדו כבר שיחקו בעמדה הזאת אך לטעמי יהיה עדיף להציב שם קשר אחורי אמיתי ומאסיבי שיתמוך בהררה וגוארדאדו בזמן שאלו יבנו את ההתקפות של הנבחרת. הררה מגיע לאחר העונה הטובה בקריירה שלו לאחר שהוביל את פורטו לאליפות וגוארדאדו יגיע לאחר עונה מצויינת במדי בטיס. הנקודה המדאיגה באמת היא הפציעה שגוארדאדו סוחב. השבוע הוא יעבור ניתוח וייתכן שלא יספיק להחלים בזמן. בדיוק בגלל זה זימן אוסוריו את אריק גוטיירס הצעיר המצויין של פאצ'וקה ואף הגדיר אותו "כיורש" של גוארדאדו בעמדה. גוטיירס שחקן מוכשר מאוד ששיחק בשנה האחרונה בפאצ'וקה צמוד לקייסוקה הונדה היפני ולמד ממנו הרבה, ואין חולק על כך שמגיע לו צ'אנס במדי הנבחרת, אך לא ניתן להמעיט מהחשיבות של "פרינסיפיטו" בסגל. מעבר לשלושת השחקנים הנ"ל, הקישור של מכסיקו מעובה בשחקנים טובים: מרקו פביאן מפרנקפורט, האחים דוס סנטוס והקשר האחורי הטבעי היחיד בסגל, חסוס מולינה ממונטריי.

התקפה:

החלק הזה יוחלק לשניים. שחקני כנף וחלוצי מטרה.

בגזרת שחקני הכנף ניתן למצוא שמות כמו יורגן דאם וחוויאר אקינו מטיגרס, חסוס מנואל "טקאטיטו" קורונה שזכה עם דייגו רייס והקטור הררה באליפות פורטוגל במדי פורטו, קרלוס ולה מלוס אנג'לס FC וכמובן גולת הכותרת: הירבינג לוזאנו שהוביל את PSV לזכיה באליפות הולנד. המסקנה הראשונית, הזריזות והטכניקה של שחקני הכנף המכסיקנים הולכים לעשות כאב ראש לא קטן אפילו לשחקני גרמניה.

בחוד ניתן למצוא את אוריבה פראלטה, צ'יצ'אריטו הרננדס ואת ראול חימנס. שלושה חלוצי חוד מנוסים שהבעיה העיקרית שלהם היא ששלושתם מצטיינים בתכונה אחת: לעלות מהספסל ולנצח משחקים. אם פראלטה עוד משחק בהרכב של קלוב אמריקה מידי פעם, צ'יצ'אריטו וחימנס עולים כמעט תמיד מהספסל, ולא מעט מהפעמים הם משנים את המומנטום. לכאורה מדובר בחיסרון שאין חלוץ מטרה דומיננטי, אך אם אוסוריו ישכיל להשתמש בחלופים שלו בתבונה, הוא יוכל להמיר את החיסרון ליתרון. צריך לומר שחימנס הוא חלוץ מטרה גבוה שאוהב לקבל את הכדור עם הגב לשער ולהוריד אוחורה, בעוד צ'יצ'אריטו אוהב לבצע המון תנועה. ייתכן שמול נבחרות עם הגנה מאסיבית כמו גרמניה או שבדיה עדיף לנצל את הזריזות של צ'יצ'אריטו ושחקני האגף, ומול דרום קוריאה לנסות דווקא את הפיזיות של חימנס או פראלטה.

רצה הגורל וההגרלה לא האירה פנים למכסיקו. משחק פתיחה קשה מאוד מול גרמניה לא יתרום למצב של מכסיקו בבית, וגם אם תעפיל מהמקום השני היא כנראה תיפגש עם ברזיל בשמינית הגמר. אבל בתקופה האחרונה השחקנים מתראיינים וטוענים שהם לא באים רק בשביל ההופעה אלא באים במטרה ללכת הכי רחוק. יש שיאמרו שמדובר באשליה ואופטימיות מוגזמת, במיוחד לאור ההיסטוריה של מכסיקו בששת הטורנירים האחרונים בהם הודחה תמיד בשמינית הגמר. אבל במידה ומכסיקו תצליח להפתיע ולעבור את ברזיל, השמיים הם הגבול.

ואמוס מחיקו קאברון!!

סגל נבחרת מכסיקו למונדיאל 2018.