ארכיון חודשי: נובמבר 2015

מונדיאל הנערים – סיכום

אתמול מקסיקו הפסידה לניגריה 4:2 בחצי גמר מונדיאל הנערים ולא הצליחה לעלות לגמר. היא לא סיימה את דרכה עדיין, כי היא צריכה לשחק במשחק הניחומים מול בלגיה על המקום השלישי ביום ראשון.

דבר ראשון: צריך להרים את הראש ולהיות גאים בהופעה של הילדים האלו. הציגו טורניר טוב מול נבחרות חזקות ונכנעו רק לנבחרת האימתנית של ניגריה.

אז מה היה לנו?

חיובי – נבחרת מאוד מוכשרת ששולטת במשחק בצורה טובה (אחוזי החזקת הכדור של מקסיקו בטורניר היו בממוצע של 56.7 אחוז). נבחרת שאוהבת לשחק כדורגל התקפי ואטקרטיבי. נבחרת שעומדת יפה מאוד על המגרש ושמכתיבה את הטון במגרש.

טעון שיפור – כמעט בכל משחק הייתה לפחות טעות קריטית אחד, שבחלק לא קטן מהמקרים הוביל לגול של הקבוצה היריבה. טעויות הן חלק מהמשחק, והן מתקבלות בהבנה רק בתנאי אחד: שלומדים מאותה טעות. מכיוון שמקסיקו (בדר"כ ההגנה) טעתה בכל אחד מהמשחקים בטורניר הזה, יש כאן בעיה של למידה. הצוות המקצועי של מקסיקו צריך היה לשים לב לטעיות ולתקן אותן "תוך כדי תנועה".  בגילאים האלו זה אפילו חשוב יותר מאשר בגילאי בוגרים.

לצערנו ההיסטוריה מלמדת אותנו שמתוך כל הסגל של השחקנים, רק 3-4 מהם יגיעו לרמות הגבוהות וישחקו בבוגרים. המטרה האמיתית של ראשי הנבחרת המקסיקנית והקבוצות במקסיקו היא שכמה שיותר שחקנים יצליחו להעפיל למסגרת הבוגרים. זה הניצחון האמיתי. ההישגים יגיעו בהתאם.

אני לא אתן ציונים לשחקנים, אבל אני כן ארצה להזכיר כמה שמות:

פבלו לופז – הקשר ההתקפי של פאצ'וקה הוא יהלום שזקוק לעוד קצת ליטוש. שחקן עם ראיית משחק נדירה וטכניקה מהפנטת. אין מגן (כולל אלו של ניגריה) בטורניר הזה שלא סבל מנחת רגלו. אם הוא יקבל ליווי צמוד והדרכה נכונה, הוא יימצא את עצמו מככב באחת הגדולות של אירופה.

פבליטו לופז. האם דורטמונד תלטש אותו?

פבליטו לופז. האם דורטמונד תלטש אותו?

אוליסס טורס ודייגו קורטס – צמד המגינים של הנבחרת, אבל עם טכניקה וראיית משחק של קשר התקפי. עושים הגנה מצויינת ותומכים בהתקפה מבלי להפקיר את ההגנה. זה מצריך כושר מעולה, אבל החדירות של שניהם מהאגף לתוך המרכז כאשר לופז חותך לאגף, מבלבלות את כל ההגנות ששיחקו נגדן.

קווין מאגניאה – החלוץ/שחקן כנף של צ'יבאס לא גולר אדיר, אבל הוא מבקיע שערים חשובים. בעל טכניקה מצויינת ויכולת כדרור טובה. השחקן המוביל בנבחרת במספר הדריבלים המוצלחים.

קווין מגאניה. בצ'יבאס בטוחים שהוא יהיה יותר גדול מצ'יצ'אריטו.

קווין מגאניה. בצ'יבאס בטוחים שהוא יהיה יותר גדול מצ'יצ'אריטו.

אברהם רומרו – התגלית הכי גדולה של הטורניר הזה. למרות המשחק הרע מול ניגריה, השוער קנה את מקומו במספר תצוגות יוצאות דופן. שוער שאוהב לדבר עם ההגנה שלו, ולהנהיג אותה מאחור. למרות שנולד בארה"ב למהגרים מקסיקנים (ואפילו שיחק בנבחרת הילדים שלה), בחר לייצג את מקסיקו. לצערו, הוא צפוי להמון תחרות בהמשך הקריירה על אפודת הנבחרת עם שוערים לא פחות טובים ממנו (ראול גודיניו מפורטו מבוגר ממנו רק בשנתיים). אתגר לא פשוט לבחור הצעיר שמשחק בלוס אנג'לס גלאקסי.

אברהם רומרו, שוער העתיד של מקסיקו?

אברהם רומרו, שוער העתיד של מקסיקו?

ונסיים באופן הכי חיובי שיש, גול מעשה רגליו של דייגו קורטס (מגן ימני להזכירכם), שגם דייגו מראדונה ולאונל מסי היו גאים בו:

ויוה מחיקו!!!

https://www.youtube.com/watch?v=wsCnVrO2Vg4