ארכיון חודשי: מרץ 2015

שתי הנבחרות של מקסיקו

קיץ עמוס עומד לפני מקסיקו. הנבחרת תשחק בשני מפעלים שונים, "גביע הזהב" (אליפות צפון ומרכז אמריקה) ו"הקופה אמריקה" שישוחקו כמעט במקביל.

הקופה אמריקה שתתקיים בצ'ילה תחל בתאריך 11 ליוני ותסתיים ב 4 ליולי, בעוד אליפות גביע הזהב תשוחק בקנדה בין ה  – 7 ליולי ול –  26 לאותו החודש.

עקב המצב הזה, מיגל הררה ייאלץ להרכיב כמעט 2 סגלים שונים לשני המפעלים, כאשר רק שחקנים מעטים ישחקו בשני המפעלים. דרך אגב, הררה כבר הודיע שהוא יאמן את שתי הנבחרות בשני המפעלים.

צריך להבין שלמרות שהמפעל הגדול והמוכר יותר (הקופה אמריקה) ישוחק לפני כן, ותהיה לו חשיפה גדולה יותר, דווקא הסגל "החלש" יותר כנראה יופיע למפעל מסיבה אחת פשוטה:

מקסיקו אמנם נבחרת חזקה מאוד ויכולה להתמודד בכבוד מול כמעט כל נבחרת בדרום אמריקה (להערכתי תגיע רחוק גם בקופה אמריקה), אבל מבחינה גיאוגרפית היא נמצאת במרכז/צפון אמריקה ולקופה אמריקה היא מגיעה על תקן מוזמנת (כמעט קבועה אמנם, אבל עדיין מוזמנת). לעומת זאת גביע הזהב הוא המפעל החשוב באמת למקסיקו, שדרכו היא יכולה להעפיל לגביע הקונפדרציות ולהתקדם בדירוג פיפ"א (ובאופן תיאורטי להיות במדרגה השנייה ולא השלישית בהגרלת הבתים במונדיאל, בהנחה סבירה שביא תעפיל לרוסיה 2018).

סיפור קצת "פיקנטי" ומעניין שייתכן ויקרה הוא שהאחים דוס סאנטוס ישחקו כל אחד בנבחרת שונה.

עומס המשחקים בקיץ הוא בראש ובראשונה בשורה טובה לשני "סוגי" שחקנים:

1. "הכוכבים שלא רואים דשא":  צ'יצ'אריטו שבקושי משחק בריאל, ראול חימנז שלא משחק כמעט באתלטיקו, ממו אוצ'ואה ששיחק רק במסגרת הגביע במלאגה, ואפילו אריק "אל קובו" טורס שמשום מה לא רואה יותר מידי דקות בצ'יבאס וירצה להגיע לקבוצתו הבאה (יוסטון מליגת ה MLS) בכושר המצויין שהוא הציג בצ'יבאס ארה"ב.

2. כשרונות צעירים: למרות שהנבחרת הצעירה (עד גיל 20) של מקסיקו תשתתף באליפות העולם במקביל לקופה אמריקה, מיגל הררה לא פוסל לזמן כמה שחקנים לסגל הנבחרת של גביע הזהב.

חלוצה של פאצ'וקה, הירבינג לוזאנו (תוכלו לקרוא עליו כאן)

אריק גוטיירז, גם כן מפאצ'וקה, קשר התקפי שמציג יכולת מעולה וניחן ביכולת כיבוש שערים.

יורגן דאם, שלא במפתיע משחק גם כן בפאצ'וקה. שחקן כנף עם יכולת פריצה מדהימה.

ארתורו "פונצ'יטו" גונזאלס, קשר התקפי/שחקן כנף עם יכולת פריצה וראיית משחק נדירה שנהפך בגיל 19 לכוכב הגדול של הקבוצה שהוציאה לעולם שחקנים כמו רפא מארקז ואנדראס גוארדאדו.

הנה ההרכבים שאני משער שמיגל הררה יעמיד לשתי התחרויות השונות.

קופה אמריקה (הסגל "החלש" יותר):

ניתן לראות בהרכב הזה את צ'יצ'אריטו, ראול חימנז, חסוס "טקאטיטו" קורונה שמציג עונה קסומה בטוונטה ההולנדית, ואת ג'ונתן לבית דוס-סאנטוס.

 

הרכבה המשוער של נבחרת מקסיקו לקופה אמריקה

הרכבה המשוער של נבחרת מקסיקו לקופה אמריקה

 

גביע הזהב:

בהרכב הזה ניתן לראות את השחקנים שמשחקים באופן יחסית קבוע בקבוצותיהם באירופה (למעט ממו אוצ'ואה ודייגו רייס שאמנם משחק על בסיס קבוע, אבל בקבוצת הבת של פורטו),  כגון ג'יאובני דוס סנטוס, אנדראס גוארדאדו, קרלוס ולה, הקטור מורנו וכמובן הקטור הררה.

שימו לב שישנם כמה שחקנים שמופיעים בהרכב בשני המפעלים (מיגל לאיון והקטור מורנו לדוגמא). אלו שחקנים שמיגל הררה מחשיב מאוד ולדעתו יותר קשר למצוא להם תחליף.

 

הרכבה המשוער של נבחרת מקסיקו לגביע הזהב

הרכבה המשוער של נבחרת מקסיקו לגביע הזהב